neděle 11. května 2014

Proč analytici jsou tak často horlezci?

  1. Když člověk celý den tráví v sedě, má potřebu protáhnout si svaly. Asi nejlepší sport na protažení všech svalů v těle je plavání. Pokud jste ale hubení, rychle ve vodě prochládáte. A tak hubení analytici často řeší bolesti zad druhým nejlepším sportem na protažení, horolezectvím.
  2. Pokud pracujete na dlouhodobých projektech, kde trvá léta, než se vyhodnotí vaše výsledky, schází vám (včasný) pocit euforie z dobře odvedené práce. U horolezectví ale máte okamžitý feedback - buď cestu vylezete, nebo ne.
  3. Jestliže jste analytik konzultant, jste děvka prodejná - pokaždé pracujete pro někoho jiného, někde jinde. A je tedy pro vás obtížné se pravidelně setkávat ke kolektivnímu sportu. Naštěstí ale, bouldering je individuální sport.
  4. V horách je nízká hustota zalidnění, a tak pokud jste přeučenými introverty, stává se z horolezectví vítaná záminka k útěku od civilizace.
  5. Lidi se dají rozdělit do dvou skupin - někteří preferují optimalizovat správnost odpovědi, jiní rychlost. Analytici obvykle inklinují k přesnosti a horolezectví je nejdřív o optimalizaci výběru cesty a až později o akčnosti. Naproti tomu squash, ten je nejdřívo akčnosti a až později o strategii. Proto obchodníci spíše preferují běh a squash.

    Žádné komentáře:

    Okomentovat